mvb
21 بهمن 1401 - 18:43

قانون یک درصد فروش معادن در استان اصفهان اجرایی می‌شود

اصفهان- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در جریان سفر به شهرستان جرقویه، از اجرایی شدن قانون یک درصد فروش معادن در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهران زینلیان در افتتاح پروژه‌های عمرانی شهرستان جرقویه در دهه فجر، اظهار داشت: برای شهرستان جرقویه سال‌های گذشته اقداماتی باید انجام می‌شد که صورت نگرفت و کاستی‌هایی وجود دارد اما مدیران دلسوز و منابع معدنی این شهرستان افق‌های روشنی را ایجاد کرده است که با کار و تلاش بیشتر بتوانیم وضعیت بهتری را برای شهرستان رقم بزنیم.

وی ادامه داد: چند روز پیش در شورای معادن استان تعلق یک درصد فروش صنایع معدنی و معادن به عنوان قانونی که مسکوت مانده بود، مطرح شد و با رایزنی و تلاش مسئولان مقرر شد این قانون در استان اجرایی شود تا بتوانیم شاهد تحول در شهرستان‌های شرقی استان که معادن و صنایع خوبی در آنها وجود دارد، باشیم. این موضوع به توسعه زیرساخت‌های شهرستان‌ها کمک می‌کند.

معاون عمرانی استانداری اصفهان افزود: جا دارد از عزیزانی که برای توسعه زیرساخت‌ها در خود شهرستان‌های شرقی اصفهان تلاش می‌کنند، قدردانی کنم.

زینلیان ادامه داد: طی چند روز گذشته بیش از ۷۰۰ پروژه عمرانی قابل توجه با اعتباری بالغ بر ۱۴ هزار میلیارد تومان افتتاح شد و امیدواریم این اقدامات کمک کند تا وضعیت بهتری در آینده داشته باشیم، اگرچه با تلاش دوستان امیدوارم به زودی پروژه‌های بزرگ‌تری در شهرستان‌ها به ویژه شهرستان جرقویه داشته باشیم.

وی تصریح کرد: شهرستان جرقویه یکی از شهرستان منحصر به فرد است که پتانسیل خوبی در منابع انسانی دارد. امیدوارم با مصوبات و پشتیبانی‌ها در خدمت عزیزان باشیم و فضای بهتری را برای مردم عزیزمان در نظر بگیریم.

به گزارش مهر، ۵۳ پروژه عمرانی، ورزشی، فرهنگی، خدماتی در ایام الله دهه مبارک فجر در سطح شهرستان جرقویه افتتاح و کلنگ زنی شد.

افتتاح مرکز درمانی شهر حسن آباد با اعتبار ۷۵ میلیارد ریال، افتتاح کارخانه تولید قیر امولسیون دُری با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال، آغاز بهره برداری از زمین چمن مصنوعی روستای پیکان با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد ریال و افتتاح پروژه برق رسانی به مجتمع دامپروری با اعتباری بالغ بر ۸۲ میلیارد ریال از جمله برنامه‌های معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در شهرستان جرقویه بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1032085