mvb
05 خرداد 1402 - 10:57

بخش خصوصی واقعی را وارد بازار سرمایه و بورس کنیم

آمل- رئیس سازمان بورس و اوراق بهادر ایران با بیان این که بخش خصوصی واقعی باید وارد بورس و بازار سرمایه شود، گفت: باید زمینه را برای حضور این بخش فراهم کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید عشقی صبح جمعه در کارگروه رفع موانع تولید در آمل با بیان اینکه از اواخر سال قبل به این نتیجه رسیدیم که صنایع و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ آشنایی با ابزارهای مالی بازار سرمایه ندارند، گفت: از این رو سعی کردیم چند کار را همزمان شروع کنیم و نتایج آن نیز به زودی به مشخص شود.

وی افزود: در بازار سرمایه باید بخش خصوصی واقعی را به بازار بیاوریم و زمانی که بخش خصوصی واقعی در بازار سرمایه و اقتصاد وارد میدان شود می‌توانیم بسیاری از مشکلات را رفع کنیم.

وی با تاکید براین که بخش دولتی توان کشیدن بار اقتصادی را ندارد، گفت: اگر بخش دولتی چوب لای چرخ اقتصاد نگذارد، اقتصاد توسعه می‌یابد و در بازار سرمایه نیز این استراتژی را در پیش گرفتیم.

رئیس سازمان بورس ایران با اظهار اینکه بخش خصوصی واقعی ازجمله لوازم خانگی را وارد بورس کردیم، گفت: با بخش خصوصی بزرگ و ورود آن به بازار سرمایه می‌توان اقتصاد کشور را نجات داد.

عشقی با بیان اینکه در حال شناسایی فرصت‌های سرمایه گذاری در استان‌ها هستیم، برپایی کارگاه آموزشی برای بنگاه‌های کوچک و متوسط در بازار سرمایه از جمله برنامه‌ها و پروژه‌های در دست اقدام است و در این کارگاه‌ها بنگاه‌های مالی و دانش بنیان در زمینه آشنایی با بورس و فرابورس برنامه ریزی می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1238874