mvb
19 بهمن 1401 - 15:04

مرکز تخصصی ناباروی سطح ۲ در بیمارستان شهید مدرس ساوه افتتاح شد

ساوه- سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: مرکز تخصصی ناباروی سطح ۲ در بیمارستان شهید مدرس ساوه افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود کریمی ظهر چهارشنبه در آئین افتتاح پروژه‌های دانشکده علوم پزشکی ساوه در ایام الله دهه فجر گفت: امروز شاهد افتتاح مرکز تخصصی ناباروی سطح ۲ در بیمارستان شهید مدرس ساوه هستیم که جز تکالیف قانون جوانی جمعیت است و با هدف افزایش جمعیت و حمایت از زوجین نابارور در دانشکده علوم پزشکی ساوه رقم خورد.

کریمی با بیان اینکه این مرکز با اعتبار ۳ میلیارد تومان راه اندازی شده است، گفت: در این مرکز زوجین از خدمات متخصص ارولوژیست، روان شناس، متخصص زنان و آزمایشگاه برخوردار می‌شوند.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه تصریح کرد: در حال حاضر ۸۸۹ زوج نابارور در دو شهرستان ساوه و زرندیه ثبت سامانه شده‌اند که با راه اندازی این مرکز زوجین نیاز به مراجعه به شهرهای همجوار برای درمان نخواهند داشت.

کریمی گفت: مرکز اچ دی یو نیز امروز با ظرفیت ۶ تخت برای مادران باردار که بعد از جراحی و مرخص شدن ازICU شرایط انتقال به بخش عادی را ندارند و نیاز به مراقبت ویژه‌تری در بحث تنفس دارند در بیمارستان مدرس راه اندازی شد.

وی افزود: در گذشته مادران نیازمند به مراقبت ویژه در بخش عادی و ای سی یو بستری می‌شدند با راه اندازی بخش اچ دی یو خدمات ویژه‌تری به آنها داده می‌شود.

کریمی ادامه داد: خوابگاه پسران امام علی (ع) دانشکده علوم پزشکی ساوه نیز امروز همزمان با ۲۰ خوابگاه پسران در سایر دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با حضور وزیر بهداشت به صورت مجازی افتتاح شد.

وی افزود: این خوابگاه با ۲۴ واحد با اعتبار ۲۷ میلیارد تومان راه انداز شد و ظرفیت پذیرش ۲۵۰ تا ۳۰۰ دانشجو را دارد.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه تصریح کرد: هشتمین پایگاه اورژانس شهری نیز در زرندیه بهره برداری شد با راه اندازی این پایگاه به اهداف ششم توسعه در خصوص راه اندازی پایگاه‌های اورژانس رسیدیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1027879